Dzisiaj mamy: poniedziałek, 25 maja 2020
wschód: 04:48:07zachód: 20:40:59
Imieniny obchodzą: Magdy, Magdaleny, Marii

Komentarz hydrologiczny

Komentarz hydrologiczny dla powiatu raciborskiego

Sytuacja hydrologiczna na rzekach w powiecie raciborskim w dniu 25.05.2020 (6UTC)

Omówienie stanów wody i przepływów na rzece Odrze

Obserwowana sytuacja hydrologiczna

W ciągu minionej doby hydrologicznej na Odrze w Chałupkach, Krzyżanowicach oraz Raciborzu-Miedoni stany wody układały się w strefie wody średniej. W związku z prognozowanymi oraz obserwowanymi opadami deszczu na wszystkich stacjach notowane były dobowe wzrosty stanów wody. O godzinie 8:00 dnia bieżącego zostały zaobserwowane następujące stany wody oraz odpowiadające im przepływy;  w Chałupkach stan wody wyniósł 139 cm i przepływ rzędu 38,7 m3/s – w ciągu doby stan wody wzrósł o 4 cm, w Krzyżanowicach stan wody wyniósł 138 cm i przepływ rzędu 51,1 m3/s – w ciągu doby stan wody wzrósł o 12 cm, w Raciborzu-Miedoni stan wody wyniósł 173 cm i przepływ rzędu 54,8 m3/s – w ciągu doby stan wody wzrósł o 61 cm.

Prognozowana sytuacja hydrologiczna

W związku z prognozowanymi przelotnymi opadami deszczu, lokalnie także burzami spodziewane są wahania stanów wody z tendencją spadkową w strefie wody średniej.

Omówienie stanu wody i przepływu na rzece Psinie

Obserwowana sytuacja hydrologiczna

W ciągu minionej doby hydrologicznej na Psinie w Bojanowie stan wody układał się w strefie wody niskiej i średniej. O godzinie 8:00 dnia bieżącego stan wody wyniósł 59 cm i przepływ rzędu 0,9 m3/s – w ciągu doby stan wody obniżył się o 14 cm.

Omówienie stanu wody i przepływu na rzece Rudzie

Obserwowana sytuacja hydrologiczna

W ciągu minionej doby hydrologicznej na Rudzie w Rudzie Kozielskiej stan wody układał się w strefie wody niskiej. O godzinie 8:00 dnia bieżącego stan wody wyniósł 156 cm i przepływ rzędu 1,16 m3/s – w ciągu doby stan wody wzrósł o 1 cm.

Uwagi synoptyka: Brak.

Opracowanie: Meteo Project

Źródłem pochodzenia danych jest IMGW – PIB. Dane IMGW – PIB zostały przetworzone.